Harley Davidson – pierwsze lata działalności firmy

Czy uwierzyłbyś, że popularna marka motoryzacyjna jaką jest Harley Davidson działa począwszy od dwudziestego wieku, a jej pierwsze konstrukcje przypominające coś na wzór dzisiejszego motocykla, powstawały na obszarze zaledwie trzech metrów powierzchni. Ponadto warto także wspomnieć o tym, że była to od samego początku firma rodzinna. Ojciec współpracował z dziećmi.
W roku 1908 z kolei pojawiła się charakterystyczna przełomowa chwila, którą warto wyszczególnić w dziejach rozwoju działalności firmy Harley Davidson. Mowa tu bowiem o gigantycznym zwycięstwie jakie pojawiło się na wyścigach organizowanych w Catskill Mountains.

Wówczas o Walterze Davidsonie dowiedzieli się wszyscy zainteresowani szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Z czasem było tylko coraz lepiej, a to za sprawą coraz to większego zapotrzebowania na pojazdy mechaniczne typu jednoślad motoryzacyjny. Zaczęto doceniać kunszt, precyzję oraz solidną jakość Waltera Davidsona, a to zaowocowało jego większymi inwestycjami. Przez kolejnych rok doszło do potężnego przełomu, ponieważ zaczęto tworzyć specyficzne silniki w układzie V, które cechowały się dwoma cylindrami rozchylonymi pod kątem 45 stopni. Należy wspomnieć, że pierwszy z takich silników pojawił się z mocą pojemnością 810 cm3. Z kolei jego siła to 7 KM, rozpędzając się maksymalnie do jakichś sześćdziesięciu mil na godzinę. Wystarczyły dwa lata do tego, ażeby motocykle zaczęły cieszyć się takim rozpowszechnieniem, że produkcja została zwiększona wielokrotnie, nawet nie chodzi parorazowe przebicie dotychczasowych zamówień, co spektakularny sukces pozwalający firmie dołączyć do grona najpotężniejszych.
Autor: