Marco Simoncelli i jego kariera motoryzacyjna

Czy obiło Ci się kiedyś o uszy tytułowe nazwisko Marco Simoncelli? Jeżeli nie, a uważasz się za prawdziwego, zagorzałego miłośnika sportu motocyklowego, jak najbardziej powinieneś to zmienić! Wystarczy, że przeczytasz poniższe akapity, za pośrednictwem których dostarczymy Ci informacji dotyczących tego mistrza kierownicy.
Marco Simoncelli jest Włochem debiutującym w branży motocyklowej wraz z początkiem roku 2000. To on był mistrzem motocyklowym na Mistrzostwach Świata w 2008 roku. Startował on wówczas w klasie 250 cm3. Niestety, zmarł w trakcie zawodów, podczas brania udziału w wyścigu o GP Malezji. Miało to miejsce na torze Sepang, kiedy Simoncelli pokonywał drugie okrążenie. Ogólnie rzecz biorąc debiutował na Mistrzostwach Świata dlatego, że w 2002 roku zdobył tytuł Mistrza Europy.

Marco awansował do wyżej wspomnianej klasy wraz z początkiem roku 2006. Wiązało się to z jego tytułem mistrza Europy. To dało mu szansę na awans oraz rozwój na tyle, że został zakwalifikowany do reprezentacji na Mistrzostwach Świata. Liczne sukcesy na koncie Simoncelli notowane były bezustannie do 2011, a więc do roku, kiedy motocyklista zmarł. W ostatnim swoim sezonie, to jest do 2010 roku, włoski mistrz motoryzacyjny ścigał się w zespole San Carlo Honda Gresini. Jego śmierć nastąpiła natomiast w związku z szeregiem poważnych obrażeń do jakich doszło podczas wypadku w Malezji. Simoncelli jest stawiany na równi, jeśli chodzi o talent do opanowywania motocyklu oraz sukcesy mistrzowskie, z innym motocyklistą – również Włochem z pochodzenia, to jest Valentino Rossi.
Autor: