Włoski mistrz motocykla

Historia rozwoju szeroko rozumianej branży motocyklowej wiąże się przede wszystkim z historią jazdy na Harleyach – powszechnie znanych środkach transportu motoryzacyjnego. Niemniej jednak, nie byłoby aż tak modne przemieszczanie się właśnie w ten sposób, gdyby nie kilku znamienitych motocyklistów jacy zasłynęli na obszarze całego świata. To im poświęcony zostanie natomiast poniższy wirtualny poradnik. Kogo chcemy w szczególności wyróżnić? Spójrz poniżej.
Valentino Rossi – to Włoch z pochodzenia, który w wyścigach motoryzacyjnych wybił się jak nikt inny, bowiem aż dziewięć razy był on mistrzem świata. Warto także wspomnieć, że był on potomkiem równie słynnego motocyklisty, to jest Graziano Rossiego, który w końcówce lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia także był na podium i to Mistrzostw Świata, w których zajął dokładnie rzecz biorąc trzecia pozycję. Jeżeli chodzi natomiast o Valentina, bo to jemu a nie jego ojcu poświęcony jest niniejszy poradnik, swą historię z motocyklami na poważną skalę międzynarodową rozpoczął on w roku 1990. To właśnie wówczas zasłynął on jako jeden z najbardziej wybijających się sportowców motoryzacyjnych w tak zwanych mini zawodach moto. Wystarczyły mu od tego momentu zaledwie trzy lata na to, żeby Valentino zadebiutował we włoskich Mistrzostwach.

Miało to miejsce na Cagivie. I ten start przyniósł mu ogromny sukces. Było to zwycięstwo, które zaowocowało uzyskaniem tytułu mistrza. W sezonie 1994 Rossi pozostawił wszystkich daleko w tyle. W kolejnym roku uczestniczył już nawet w Mistrzostwach Europy. Te zakończyły się dla niego zaś trzecim miejscem w ogólnej klasyfikacji końcowej.
Autor: