harley quinn arrow

harley quinn arrow

Żywotność baterii

Życie baterii zazwyczaj zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj akumulatora, całkowite zużycie, temperatura, wilgotność i inne warunki środowiskowe. Inne ważne czynniki, które przyczyniają się do życia bateria są jak są one wykorzystywane, jak są naładowane i rozładowane, jak dobrze są one utrzymywane, i jak są one przechowywane. Innym ważnym czynnikiem jest liczba cykli życia lub rozładowania.

Istnieje wiele rodzajów baterii, takich jak węgiel-cynku, tlenek srebra, alkaliczne, baterie litowe. Średnia długość życia każdego typu różni obliczskladkeac się od innych. Bateria cynkowo-węglowa jest staroświecki baterii o około 3,5 lat życia baterii. Jedyną zaletą tych baterii jest ich niski koszt. Żywotność baterii alkalicznych jest znacznie lepiej niż komórki węglowo-cynkowych. Ich czas życia wynosi ponad 10 lat, ale są trochę droższe niż baterii węglowo-cynkowych. Podobnie jest w przypadku z litowych akumulatorów, które mają żywotność 10 lat plus. Baterie tlenkiem srebra są małe rozmiary i są wykorzystywane głównie w aparatach i kalkulatorów. Komórki te mają również okres przechowywania ponad 10 lat i wykazują lepszą wydajność nawet przy niskich temperaturach.

Z drugiej strony, akumulatory mają mniejszą pojemność około połowa komórek alkalicznych. Baterie te są wykonane głównie z niklu i kadmu (NiCds) oraz niklowo-metalowo-wodorków (NiMH). również spuścić one znacznie szybsze od siebie i mają tendencję do wykonywania mniej w niskich temperaturach. Żywotność akumulatora zależy od jego wykorzystania. Bateria gaśnie po stopniowy spadek jego pojemności.

Przeładowanie jest kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na żywotność baterii. Przeładowanie może doprowadzić do przegrzania wytwarzając w ten sposób wyciekowi lub przelewu opłaty. Można oszacować czas pracy baterii, dzieląc pojemność (amperaż akumulatora w miliamperowych godzin) przez całkowitą prądu z baterii. Aby zapewnić dłuższą żywotność baterii, przy dobrej opiece baterii jest niezbędna. Terminowe konserwacja zwiększa żywotność baterii.

Artykuł dzięki: kalkulator autocasco