harley davidson road king

harley davidson road king

Historia Harley-Davidson

Jeden z najbardziej znanych producentów motocykli na świecie, Harley-Davidson, zaczęło się od skromnych początków i stał się jednym z czołowych firm produkcyjnych motocykl na świecie. Ten charakterystyczny motocykl marki rozpoczęła się w małej drewnianej szopy, gdzie William S. Harley Davidson i Artur zbudowany silnik jedno-cylindrowy, który rozpoczął to wszystko, jeszcze w porównywarka ubezpieczeń oc i ac roku 1901. Silnik ten został zbudowany na standardowym rowerze i uczynił zmotoryzowany rower, który był naprawdę pierwszy motocykl Harley. Ich drugi motocykl został stworzony z większym silnikiem i została wpisana do wyścigu motocyklowym w Milwaukee.

Firma rozwijała się w ciągu zaledwie trzech lat, a siedziba została przeniesiona do tego, co jest obecnie znany jako Juneau Avenue, gdzie siedziba firmy nadal przebywa do dziś. Przynieśli pomocy Walter Davidson, który był starszy brat Artura, a także zaczynają zatrudniać pracowników, a firma zaczęła produkować więcej motocykli.

harley davidson road king

William Davidson uzyskał dyplom inżyniera mechanika w 1907 roku na Uniwersytecie w Wisconsin, a ta wiedza pomogła firma poszerzyć i zapewnić jeszcze lepsze, szybsze i bardziej niesamowite motocykle. Niezwykle popularny silnik V-Twin powstał w tym czasie, i stał się składnikiem podpis swoich rowerach. W 1910 roku, logo, który jest obecnie używany do dziś został stworzony i umieszczony na każdym motocyklu, który został wykonany. Logo bar i tarcza jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych logo w historii motocykla. W 1912 roku firma zaczęła zajmować na arenie międzynarodowej i zaczął sprzedawać swoje popularne motocykli w Japonii, wśród innych miejscach poza granicami Stanów Zjednoczonych.

W czasie wojen, amerykańska firma motocykl produkowany Tysiące motocykli do I wojny światowej i II wojny światowej.
Artykuł dzięki: pozycjonowanie cennik