harley benton ukulele

harley benton ukulele

Okulary polaryzacyjne - Jak są one wykonane i ich korzyści

Co to jest polaryzacja

Polaryzacja jest, gdy światło uderza w powierzchnię. Wszystkie fotony wibrują w jednym kierunku, zamiast w przypadkowych kierunkach. Światło porusza się z "bieguna do bieguna" wzdłuż tej płaszczyzny. To właśnie powoduje, że odblaski off błyszczących przedmiotów, takich jak Samochody, chrom, oraz błyszczącą refleksji off wody. To właśnie powoduje, że lustro podobnym skutkiem na wierzchu wody, który uniemożliwia widzenie przez powierzchnię wody. Ten blask zniekształca kolor obiektów i sprawia, że ??trudniejsze http://pracowniaroslinna.pl do odróżnienia.

Co zrobić, spolaryzowane soczewki

Soczewki polaryzacyjne pracy filtrując fale światła poprzez pochłanianie niektórych odbitym blasku jednocześnie pozwalając niektórych innych fal świetlnych, aby przejść przez nich. Jednym ze sposobów, aby myśleć o tym, jak soczewką polaryzacyjną będzie działać jest myśleć soczewki spolaryzowane jako tlo. Okno niewidomych blokuje światło, które uderza go z pewnymi kątami, pozwalając na przechodzenie światła z innej perspektywy. Soczewka polaryzacyjny będzie działać, gdy jest on ustawiony pod kątem 90 stopni w stosunku do źródła odbicia. Spolaryzowane okulary są zaprojektowane tak, aby odfiltrować poziome światło i spolaryzowane soczewki są montowane pionowo w ramkach i muszą być dokładnie dopasowane tak będą odfiltrować fal światła.

Jak działają soczewki polaryzacyjne

Pierwsze spolaryzowane soczewek kawałek folii polaryzacyjnej umieszczonej między dwoma warstwami szkła płaskiego. Ponieważ szklane soczewki są tak ciężkie, cieńsze i lżejsze plastikowe i poliwęglanowe soczewki stały się tak popularne.

Wczesne spolaryzowane okulary były problemy z rozwarstwienia, co jest oddzielenie folii polaryzacyjnej z soczewki ze szkła lub tworzywa sztucznego.
Artykuł dzięki: polecany pediatra warszawa