Harley Davidson – historia powstania

Wśród producentów motocykli zdecydowanie najbardziej rozpowszechnioną marką z długoletnią tradycją oraz wielkim doświadczeniem zgromadzonym na koncie może poszczycić się warty wyróżnienia Harley Davidson. Jest to wytwórnia rodem wprost z Ameryki, której założenie miało miejsce w stanie Wisconsin. Odbyło się to początkowo w oparciu o wytwórstwo masowe motocykli ciężkich.
Na dziś dzień działalność oparta o markę Harley Davidson bazuje przede wszystkim na produkowaniu motocykli, ale także sprzętu w postaci akcesoriów dodatkowych i odzieży motoryzacyjnej, butów, drobnych przedmiotów typu noże i rozmaitych innych gadżetów związanych z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Ponadto, poza samą fabryką wytwórczą, mianem Harley Davidson zasłynął także klub Harley Owners Group.

To stowarzyszenie zostało stworzone po to, aby grupować wszystkich miłośników motocykli omawianej marki. Pierwsze lata tworzenia motorów firmowych Harleya to początki wieku dwudziestego, a dokładniej rzecz biorąc już 1901 roku, bowiem to wtedy William Sylvester Harley oraz Arthur Davidson stworzyli swą pierwszą konstrukcję motocyklową.
Konstrukcja o jakiej mowa stworzona została na przestrzeni stosunkowo niewielkiej komórki, która znajdowała się za budynkiem mieszkalnym, w którym zamieszkiwali Davidsonowie. Było to nie więcej niż między trzy a cztery metry przestrzeni. W związku z tym silniki były tworzone na raty, bowiem nie było na to warunków. Dwa lata później William Harley zaczął intensywną współpracę ze swoimi bracmi Arthurem oraz Williamem i Walterem, która przetrwała po dziś dzień.
Autor: