Znani motocykliści

Poza tragicznie zmarłym podczas wypadku w trakcie drugiego okrążenia w zawodach motoryzacyjnych w Malezji, motocyklistą Marco Simoncelli oraz słynnym włoskim mistrzem kierownicy – Valentino Rossi, do grona zaszczytnych reprezentantów branży motocyklowej zaliczyć trzeba między innymihttps://www.naprawaskrzyn.pl/PL-H24/sprzedaz.html Daniela Dani Pedrosa oraz Casey Stoner, którym poświęcony został niniejszy tekst.
Daniel Dani Pedrosa
Znany pod pseudonimem Dani Hiszpan z pochodzenia, Daniel Pedrosa, to motocyklista, któremu udało się aż trzykrotnie zgarnąć tytuł mistrza świata. Sportowiec działa w swojej dziedzinie po dziś dzień, reprezentując zespół Repsol Honda Team. O jego sportowym zacięciu, akurat w kontekście branży motoryzacyjnej, świat usłyszał za sprawą innego znanego motoryzacyjnego mistrza, a mianowicie Alberta Puiga. Ten działał aktywnie długo wcześniej niż Pedrosa i to on go w pewnym sensie odkrył. Pedrosa jeździł pod jego opieką, a początek swojej kariery odnotował będąc w klasie 125 cm3.

Miało to miejsce w roku 2001. Wtedy to jeździł na Hondzie i wchodził w skład znanej wówczas ekipy Telefonica Movistar Junior Team. Ogólnie rzecz biorąc, Dani zasłynął od samego początku, zaraz po tym, jak został dostrzeżony przez Puiga. Pierwsze jego spektakularne sukcesy to dwukrotne trzecie miejsce w GP Walencji oraz GP Pacyfiku. Ostatecznie był na ósmym miejscu, a jego dorobek mieścił się w przedziale sto punktów. Pedrosa zasłynął także w szeregu innych sezonów, gdzie także startował w klasie 125 cm3. Dwa razy awansował do klasy 250 cm3. Generalnie o Pedrosie wiadomo nie tylko dlatego, że od zawsze odnosi sukcesy i dobrze rokował od samego początku swojej burzliwej kariery, ale także z tego względu, że jest zdecydowanie najmłodszymopieka prawna firm Wrocław motocyklistą, który może poszczycić się tytułem mistrza świata w wyżej wspomnianej klasie 250 cm3. W historii nie było jak dotąd nikogo tak młodego, kto miałby na koncie aż tak zaszczytne osiągnięcia.
Autor: montaż instalacji elektrycznych Poznań